PIECZEMY BABECZKI

Czwartkowe przedpołudnie 18 października przedszkolaki z naszej grupy spędziły bardzo pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było upieczenie pysznych babeczek. Przygotowane wcześniej ciasto, każde dziecko nakładało do foremki.  Wykonywały to zadanie z wielkim zaangażowaniem .  Po starannym wypełnieniu każdej foremki i ułożeniu ich na blaszce, zaniesiono je do piekarnika. Wspaniały zapach świeżo pieczonego ciasta wypełnił całe przedszkole. Dzieci niecierpliwie czekały na efekt końcowy swoich poczynań.   Po 15 minutach ujrzały swoje rumiane, pachnące i ciepłe babeczki. 
Na tym praca się nie zakończyła, pozostało bowiem udekorowanie babeczek według fantazji dzieci mając do dyspozycji m.in.: lukier,  czekoladę, orzeszki, kandyzowaną skórkę pomarańczy, rodzynki, żurawinę, kolorowe cukierki.... Przyjemnie jest piec , ale jeszcze przyjemniejsza była degustacja.

PS Nieliczna grupa dzieci (łasuchy zjadły wszystko samesmiley) zabrały swój wypiek do domu, aby skosztować razem ze swoimi bliskimi. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk!