„Mały miś w świecie wielkiej literatury”

Na terenie Kielc 3 kwietnia rozpoczął się projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Nasze przedszkole również wzięło udział w tej akcji. Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. Patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.

Koordynatorkami na terenie Kielc były: Barbara Karalus i Patrycja Kwapisz.

Głównym bohaterem projektu był Mały miś – Okruszek, który jednogłośnie został wybrany przez dzieci z grupy „Biedronki”. Miś w czasie swojej wędrówki odwiedził 11 Kieleckich przedszkoli w których wspólnie z dziećmi bawił się, poznawał inne zabawki a przede wszystkim słuchał bajek, opowiadań, wierszy czytanych przez nauczycieli.

Największą radość na twarzach naszych dzieci wywołał powrót Misia Okruszka. Podopieczni wspólnie z paniami oglądały jego dzienniczek. Jest on wypełniony pięknymi pamiątkowymi zdjęciami, dedykacjami oraz rysunkami wykonanymi przez przedszkolaków.

9 czerwca 2017r. w Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Kielcach odbyło się podsumowanie projektu. Dzieci pięknie zaśpiewały wspólnie piosenkę, po występach odbył się słodki poczęstunek. Przedszkola biorące udział w projekcie otrzymały misiowe medale, nasz medal powędrował na ręce reprezentantki Joanny Toporek z grupy Żabki.